• דף הבית / בלוג /אישה אשר נישאה לבעלה בנישואין אזרחיים – האם היא זכאית לקבל מזונות ?
אישה אשר נישאה לבעלה בנישואין אזרחיים – האם היא זכאית לקבל מזונות  ?

נישואים אזרחים בישראל הם אסורים לחלוטין בארצנו, כך שכל זוג שמעוניין או נאלץ מסיבה כזו או אחרת להתחתן בנישואין אזרחיים  נדרש לפנות לאחת המדינות בהן עורכים נישואין אזרחיים, אשר מהווה את הדרך היחידה שלהם להיות מוכרים כזו נשוי.

לאחר טקס הנישואין מקבל הזוג לידיו תעודת נישואין רשמית ובכדי לזכות בהכרה כזוג נשוי, על בני הזוג להציג את התעודה הרשמית במשרד הפנים הקרוב למקום מגוריהם.

רבים תוהים ושואלים את עצמם מה קורה במידה והזוגות שנישאו בנישואין אזרחיים מחליטים להתגרש ? מה הם החובות והזכויות החלים עליהם ? האם האישה זכאית לקבלת דמי מזונות מהבעל ?

עד לא מזמן, זוגות יהודיים אשר נישאו בנישואין אזרחיים אינם היו מוכרים בדין העברי, הייתה נשללת מהאישה הזכות למזונות.

אולם כיום הביקוש להינשא בנישואין אזרחיים נמצא במגמת עלייה ויותר זוגות בוחרים להינשא מחוץ לארץ ישראל (בנישואין אזרחיים), מה שהוביל לשינוי בגישתם ובתפיסתם של בתי המשפט בישראל, אשר פסקו כי על הבעל חלה חובת מזונות לאשתו גם אם לא נישאו על פי דת משה וישראל, מתוך עקרון תום הלב ודיני החוזים.

חשוב לציין, שדמי מזונות הניתנים לאישה אשר נישאה בנישואין אזרחיים אינם קבועים אלא זמניים בלבד, אשר גובה התשלום משתנה ממקרה למקרה ובהתאם לנסיבות

 

מה קורה לנשים אשר עובדות,  האם נשללת מהן הזכות לקבל מזונות ?

 

אישה עובדת אשר התגרשה מבעלה לא נשללת ממנה הזכות והזכאות לקבל מזונות, אלא רק במקרה בו האישה עובדת והכנסותיה והשתכרותה מאפשרות לה לכלכל את עצמה ולספק עבורה את צרכיה, רק במקרה שכזה הבעל פטור מלשלם מזונות לאשתו.

 

עו"ד רפי שדמי כי על מקצועיות, אמינות ומסירות לא מתפשרים !

 

משרד עורכי הדין רפי שדמי הוא מבין המשרדים המובילים והמקצועיים ביותר, בעל וותק וניסיון של למעלה מ-30 שנה.

המשרד מספק שירותים מקצועיים במגוון תחומים לרבות: דיני משפחה (גירושין, משמורת, מזונות, הסכמי ממון, חלוקת רכוש, הסכמי הורות ועוד), כינוס נכסים,  גישור, צוואות, ירושות, עיזבונות.

הפונים לקבלת שירות במשרדו של עו"ד רפי שדמי נהנים מאוזן קשבת, מייעוץ מקצועי,  ליווי אישי וכן מייצוג משפטי בבתי השפט לענייני משפחה.

מידע מקצועי נוסף תמצאו בחשבון גוגל פלוס של רפי שדמי, התחילו לעקוב אחרינו כבר היום! 

 

 

אודותינו

המשרד עורכי הדין של רפי שדמי מהמובילים בארץ בתחום דיני המשפחה, כמו כן המשרד עוסק גם בתחומים צוואות וירושות, הסכמי ממון ועוד.

בגלל ריבוי החומר והמידע שיש בנושא ירושות וצוואות, יצרנו את האתר הזה, כאן תוכלו למצוא מידע מקצועי על התחום מאת רפי שדמי.
לאחרונה פתחנו אתר אינטרנט שמרכז בתוכו את כל האיזכורים מהכתבות אשר פורסמו על עו"ד רפי שדמי ברשת. 
רפי שדמי כתבות 

כמו כן אנחנו מזמינים אתכם לעקוב אחרינו בפייסבוק, ובבלוג המקצועי של רפי שדמי

 

יצירת קשר

דרך אבא הלל 7, רמת גן

טלפון:03-6126327/8
פקס:03-6126341

rafi@shadmi.co.il