החשיבות של עריכת הצוואה

עריכת צוואה הינה חשובה עד מאוד לצורך שמירה על דברים חשובים וחלוקה רצויה של רכוש וממון לאחר המוות, אך יתרה מכך, חשובה הצוואה עד מאוד לשם הדאגה לשלום בית ולהתנהלות נוחה ונכונה לאחר מותכם, על פי דרישותיכם וצביונכם .

לשם עריכת צוואה תקינה ותקפה (חוקית) עליכם לבצע את עריכתה בעודכם בחיים על ידי בחירה ב – 4 דרכים שונות, והן :

1. צוואה בכתב יד -  צוואה אשר נרשמה ונחתמה מתחילתה ועד לסופה על ידי המצווה ובכתב ידו בלבד בה יופיע התאריך הרלוונטי של כתיבתה (גם הוא בכתב ידו של המצווה). במקרה בו עומדת הצוואה בכל הקריטריונים הללו, תקפה היא וחוקית.

2. צוואה בפני רשות – צוואה זו כשמה כן היא, צוואה הנערכת בפני רשות המוסמכת לכך ! כאשר הרשויות אליהן ניתן לפנות לצורך עריכת צוואה בפני רשויות הן : עריכת צוואה בפני הרשם לענייני ירושה,  צוואה בפני שופט, עריכת צוואה בפני  חבר בית דין דתי או נוטריון,  צוואה בפני רשם בית משפט, עריכת צוואה בפני ראש רשות מקומית וכיוב'.

3. צוואה בעדים – בכתיבת צוואה מסוג זה חייב המצווה להיות בנוכחותם של שני עדים אשר יוכלו לאשר כי חתם על צוואתו בעצמו וכי אף אדם לא הכריח או שמא לחץ עליו לקיימה, וכי היא נעשתה ונחתמה מרצונו החופשי.

צוואה בעדים ניתנת לרישום בכתב יד ואף בהדפסה (בשונה מצוואה בכתב יד), כאשר העדים שניהם חייבים להיות מעל גיל 18, כשירים כדין וכמובן ללא כל חלק מוזכר בצוואה (אשר יכול להעיד על השפעה בלתי הוגנת).
 

4. צוואה בעל פה – צוואה זו הינה צוואה אשר מתקיימת כאשר האדם המותיר את צוואתו הינו גוסס או חש כשם הוא גוסס, שכן לא יכול הוא לקיים חלופה אחרת של צוואה.

צוואה בעל פה חייבת להתקיים בנוכחותם של שני עדים אשר ימהרו להעלותה בכתב (עריכת זיכרון דברים) ואחר כך ימהרו הם להגישה אל רשם לענייני ירושות.

חשוב לזכור כי באם מצווה הירושה נותר בחיים לאחר ציווי הירושה, תוקף חוקיותה של צוואה זו הינו חודש מיום עריכתה.

עריכת צוואה חבת להתקיים באופן מקצועי, נכון וניטרלי בו אתם הם המחליטים מה יהיה אופי הצוואה ולמי תותירו את ממונכם ורכושכם, כאשר מדובר בתהליך כה חשוב ומהותי לחייכם ולחיי היקרים שלכם, אל תתפשרו ופשוט בחרו במומחים ! רפי שדמי עורך דין מוביל ומומחה לעריכת צוואות ולייצוג מקצועי בתחום דיני המשפחה העיזבונות והירושות.

צפו בוידאו בו מסביר עו"ד רפי שדמי,  מדוע חייבים לעדכן את המוטבים בפוליסה

 

אודותינו

המשרד עורכי הדין של רפי שדמי מהמובילים בארץ בתחום דיני המשפחה, כמו כן המשרד עוסק גם בתחומים צוואות וירושות, הסכמי ממון ועוד.

בגלל ריבוי החומר והמידע שיש בנושא ירושות וצוואות, יצרנו את האתר הזה, כאן תוכלו למצוא מידע מקצועי על התחום מאת רפי שדמי.
לאחרונה פתחנו אתר אינטרנט שמרכז בתוכו את כל האיזכורים מהכתבות אשר פורסמו על עו"ד רפי שדמי ברשת. 
רפי שדמי כתבות 

כמו כן אנחנו מזמינים אתכם לעקוב אחרינו בפייסבוק, ובבלוג המקצועי של רפי שדמי

 

יצירת קשר

דרך אבא הלל 7, רמת גן

טלפון:03-6126327/8
פקס:03-6126341

rafi@shadmi.co.il