האם בני זוג פרודים יורשים אחד את השני?

האם בני זוג פרודים יורשים אחד את השני?

רוב האנשים שמחליטים להתחתן עושים זאת מתוך אהבה או לפחות מתוך אמונה שהם באמת יעבירו את שאר ימיהם ביחד ואף יקימו משפחה. עם זאת, כולנו מודעים היטב לסטטיסטיקה הנוכחית במדינת ישראל אשר מצביעה על כך שאחד מכל שלושה זוגות נשואים ימצא עצמו על מדרגות הרבנות. במקרים שבהם זוג מתחתן ואח"כ מחליט להתגרש הדברים ברורים מבחינת הירושה, שכן החוזה ביניהם נגמר וכל אחד נותר עם שלו. לעומת זאת, מה עושים במקרים שבהם זוג מתחתן, חי חיים שלמים ביחד ואח"כ מחליט להיפרד אך לא עושה זאת בצורה רשמית ומסודרת? בהתאם לחוק הירושה הישראלי ניתן לראות שיש שתי דרכים להוריש רכוש:

  1. על ידי עריכת צוואה
  2. על פי הדין

במקרים שבהם לא קיימת צוואה מי שיורש את האדם שהלך לעולמו אלה הם בני המשפחה שלו ובמקרה ויש לו בן זוג הרי שבן הזו יירש מחצית מהעיזבון והילדים יחלקו את החצי השני ביניהם.

ייעוץ משפטי

במידה וגם אתם נמצאים בסיטואציה דומה כי ההורים שלכם נשואים אך חיים בנפרד ואחד מהם הלך לעולמו, אתם בוודאי תוהים מה ניתן לעשות אם אין צוואה ברורה. בית המשפט מתמודד עם לא מעט מקרים דומים לאורך השנים ואכן מדובר על תהליכים ועל החלטות מורכבות ביותר. אומנם החוק קובע שבן הזוג יירש את רכושו של הנפטר מתוקף הנישואים ביניהם אך בפועל המצבים השונים בחיים מורכבים יותר. לכן ניתן לפנות לעורך דין רפי שדמי כי הניסיון שלו בנושאים הללו גדול ועשיר. אין שום סיבה שבגללה אתם צריכים לוותר על הירושה המגיעה לכם רק בגלל שההורים לא נפרדו בצורה רשמית וסופית.

מורכבויות נוספות בתחום הירושה

ניתן לפנות לעורך דין רפי שדמי בעוד מקרים מורכבים הקשורים לירושה, כמו לדוגמה: מצבים שבהם ידועים בציבור או בני זוג ירשו זה את זו אחרי חודשים ספורים בלבד של חיים משותפים וזאת על חשבון הילדים או על חשבון קרובים אחרים. מדובר על מצבים אבסורדיים שמעוררים לרוב חוסר הסכמה אצל בני המשפחה הנוספים. תפקידו של בית המשפט הוא כמובן לבדוק כל מקרה לגופו ולקבוע מי מהצדדים הטוענים לירושה צודק.

ערך הצוואה המסודרת

הניסיון מוכיח שריבים על ירושות מתקיימים מאז ומעולם ואף מתרחשים בסוגיות מורכבות ומגוונות. לכן חשוב כל כך לפנות אל עורכי דין מוסמכים ולהכין צוואה, שכן מסמך זה יוכל להקל לא מעט על היורשים שלנו. אומנם זה נכון שלא כל זוג שמחליט להיפרד ירצה להתעסק בכל מסמכי הגירושין ובכל הפרוצדורות אך בהחלט כדאי יהיה לכתוב צוואה ברורה. צוואה פותרת את הויכוחים במצבים קיצוניים של נישואים ופרודים ובמגוון רחב של תרחישים אחרים. למידע נוסף על צוואות וירושות הקליקו

אודותינו

המשרד עורכי הדין של רפי שדמי מהמובילים בארץ בתחום דיני המשפחה, כמו כן המשרד עוסק גם בתחומים צוואות וירושות, הסכמי ממון ועוד.

בגלל ריבוי החומר והמידע שיש בנושא ירושות וצוואות, יצרנו את האתר הזה, כאן תוכלו למצוא מידע מקצועי על התחום מאת רפי שדמי.
לאחרונה פתחנו אתר אינטרנט שמרכז בתוכו את כל האיזכורים מהכתבות אשר פורסמו על עו"ד רפי שדמי ברשת. 
רפי שדמי כתבות 

כמו כן אנחנו מזמינים אתכם לעקוב אחרינו בפייסבוק, ובבלוג המקצועי של רפי שדמי

 

יצירת קשר

דרך אבא הלל 7, רמת גן

טלפון:03-6126327/8
פקס:03-6126341

rafi@shadmi.co.il